BYV10-600PQ
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220AC
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
BYV10-600PQ
BYV10-600PQ Hakkında
BYV10-600PQ, WeEn Semiconductors tarafından üretilen 600V ters gerilim kapasitesine sahip 10A ortalama doğrultulmuş akım gücünde bir tekil diyottur. Standard (genel amaçlı) diyot türünde olan bu bileşen, TO-220-2 paketine yerleştirilmiştir ve through-hole montaj yöntemiyle PCB'lere monte edilir. 50 ns reverse recovery time ile hızlı recovery karakteristiğine sahip olan BYV10-600PQ, güç uygulamalarında, invertör devrelerde, AC/DC dönüştürücüler ve anahtarlama güç kaynakları gibi yüksek akım gerektiren doğrultma uygulamalarında kullanılır. Maksimum forward voltajı 2V@10A olan bu diyot, -55°C ile +175°C arasında güvenli çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 10 A