BYM10-1000-E3/96
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB
Seri / Aile Numarası
BYM10-1000
BYM10-1000-E3/96 Hakkında
BYM10-1000-E3/96, Vishay tarafından üretilen 1 Amper kapasiteli ve 1000 Volt ters yönde dayanıklılığa sahip genel amaçlı doğrultma diyotudur. DO-213AB (MELF) yüzey montaj paketinde sunulan bu komponent, anahtarlama güç kaynakları, AC-DC dönüştürücüler ve endüstriyel elektronik uygulamalarında yer alan tüm köprü doğrultucular, clamp devreler ve freewheeling diyotu uygulamalarında kullanılır. 1.2V ileri yönde gerilim düşüşü ve 10 µA ters faydalanma akımı özellikleri ile verimliliği yüksek devre tasarımlarına uygun hale gelmiştir. -65°C ile 175°C arasında çalışan bu komponent, güvenilir ve uzun ömürlü elektronik sistem tasarımları için tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 8pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1000 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A