BY359X-1500S,127
DIODE GEN PURP 1.5KV 7A TO220F
Paket/Kılıf
TO-220-2 Full Pack
Seri / Aile Numarası
BY359X
BY359X-1500S,127 Hakkında
BY359X-1500S,127, NXP Semiconductors tarafından üretilen 1500V ters gerilim derecelendirilmiş genel amaçlı doğrultma diyotudur. TO-220-2 paketinde sunulan bu bileşen, 7A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile sağlanan 350ns hızlı geri kazanım zamanı özelliğine sahiptir. Maksimum 2V ileri gerilim düşüşü ve 100µA ters sızıntı akımı ile karakterize edilen bu diyot, güç kaynakları, AC/DC konverterleri ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. 150°C maksimum junction sıcaklığında çalışabilir. Through-hole montaj tipi ile PCB'ye doğrudan entegrasyon sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 7A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1300 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 350 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220FP
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 20 A