BAS40-06/ZLVL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BAS40-06
BAS40-06/ZLVL Hakkında
BAS40-06/ZLVL, NXP Semiconductors tarafından üretilen Schottky diyot dizisidir. Ortak katot konfigürasyonunda iki diyottan oluşan bu bileşen, 40V maksimum ters gerilim ile çalışır. 120mA DC doğrultulmuş akım kapasitesine ve 1V maksimum ileri gerilime (40mA'de) sahiptir. Ters akma 40V'da 10µA ile sınırlıdır. TO-236-3 (SOT-23) SMD paketinde sunulan komponent, 150°C maksimum işletme sıcaklığında çalışabilir. Düşük ileri gerilim düşüşü ve hızlı anahtarlama özellikleri nedeniyle güç yönetimi, anahtarmalı güç kaynakları, RF uygulamaları ve genel doğrultma devreleri gibi uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package SOT-23 (TO-236AB)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA