B59801D100A40
THERMISTOR PTC 100 OHM RADIAL
Paket/Kılıf
Radial
Seri / Aile Numarası
B59801D100A40
B59801D100A40 Hakkında
EPCOS B59801D100A40, PTC (Positive Temperature Coefficient) termistör olarak tasarlanan sıcaklık sensörüdür. 100 Ohm nominal direncine sahip radial kasa tipinde, PCB üzerine delikli montaj (Through Hole) için uygun bir bileşendir. 25°C sıcaklıkta 100 Ohm direnç değerine sahip olan bu bileşen, 90°C ile 120°C arasındaki çalışma sıcaklık aralığında kullanılır. PTC termistörler sıcaklık yükseldikçe dirençlerinin hızla artması özelliğinden yararlanarak koruma devreleri, ısıtma uygulamaları ve sıcaklık kompenzasyon sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Bileşen artık üretilmemektedir (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Mounting Type PCB, Through Hole
Operating Temperature 90°C ~ 120°C
Package / Case Radial
Part Status Obsolete
Resistance @ 25°C 100 Ohms