B59100C150A51
THERMISTOR PTC 100 OHM RADIAL
Paket/Kılıf
Radial
Seri / Aile Numarası
B59100C150A51
B59100C150A51 Hakkında
EPCOS B59100C150A51, 100 Ohm nominal dirençli PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. Radial kasa tipinde tasarlanmış olup, PCB üzerine delik montajı (through hole) ile kullanılır. 25°C'de 100 Ohm dirençle çalışan bu komponent, 90°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığına sahiptir. PTC termistörler sıcaklık artışıyla dirençleri artan özellikliktedir ve aşırı akım koruması, ısıl yönetim, devreler ve cihazların sıcaklık kontrolü gibi uygulamalarda kullanılır. Elektronik devrelerde sıcaklık sensörü, inrush akım sınırlayıcı ve termal koruma elemanı olarak görev yapar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Mounting Type PCB, Through Hole
Operating Temperature 90°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Part Status Active
Resistance @ 25°C 100 Ohms