B59100C0090A070
THERMISTOR PTC 100 OHM RADIAL
Üretici
EPCOS (TDK)
Paket/Kılıf
Radial
Seri / Aile Numarası
B59100C0090A070
B59100C0090A070 Hakkında
EPCOS (TDK) tarafından üretilen B59100C0090A070, 100 Ohm nominal direnç değerine sahip PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. Radial yerleştirme tipi ile PCB üzerine through-hole montajı destekler. 90°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. PTC termistörler sıcaklık arttıkça direnç değeri hızla artmasından dolayı, aşırı akım koruması, ısıtma uygulamaları ve sıcaklık kontrolü devreleri gibi endüstriyel ve tüketici elektronik uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. 25°C referans sıcaklıkta 100 Ohm direnci ile karakterize edilmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Mounting Type PCB, Through Hole
Operating Temperature 90°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Part Status Active
Resistance @ 25°C 100 Ohms