ATXMEGA16E5-AN
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 32TQFP
Paket/Kılıf
32-TQFP
Seri / Aile Numarası
ATXMEGA16E5
ATXMEGA16E5-AN Hakkında
ATXMEGA16E5-AN, Microchip Technology tarafından üretilen 8/16-bit AVR tabanlı mikrodenetleyicidir. 16KB Flash program belleği, 2KB RAM ve 512 bayt EEPROM ile gömülü sistemler ve IoT uygulamaları için tasarlanmıştır. 32MHz işlem hızında çalışan bu bileşen, 1.6V ile 3.6V arasında çalışabilir ve -40°C ile 105°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. I²C, SPI, UART/USART ve IrDA iletişim arayüzleri sayesinde çeşitli sensör ve cihazlarla bağlantı kurabilen mikrodenetleyici, 26 GPIO pin sunar. DMA, PWM, WDT (Watchdog Timer) ve Brown-out Detect/Reset gibi güvenlik ve kontrol özelliklerinin yanı sıra 16 adet 12-bit ADC ve 2 adet 12-bit DAC konvertörü içerir. Surface Mount 32-TQFP (7x7mm) pakajı sayesinde kompakt tasarımlara uygun şekilde PCB'ye monte edilir.
Core Size 8/16-Bit
Data Converters A/D 16x12b; D/A 2x12b
EEPROM Size 512 x 8
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 26
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type Internal
Package / Case 32-TQFP
Part Status Active
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
RAM Size 2K x 8
Speed 32MHz
Supplier Device Package 32-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.6V ~ 3.6V