ATMEGA88V-10MU?03-71
ATMEGA88V-10MU?03-71
Üretici
WEC
Paket/Kılıf
32-VFQFN Exposed Pad
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Core Processor AVR
Core Size 8-Bit
Data Converters A/D 8x10b
EEPROM Size 512 x 8
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 23
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type Internal
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Part Status Active
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Program Memory Type Flash
RAM Size 1K x 8
Speed 10MHz
Supplier Device Package 32-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V