ATMEGA128-16AU
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
Paket/Kılıf
64-TQFP
Seri / Aile Numarası
ATMEGA128
ATMEGA128-16AU Hakkında
ATMEGA128-16AU, Microchip Technology tarafından üretilen 8-bit AVR mimarili mikrodenetleyicidir. 128KB Flash program belleği, 4KB RAM ve 4KB EEPROM ile gömülü sistem uygulamalarında kullanılır. 16MHz işletme hızında çalışan bu bileşen, 53 adet I/O pinine, SPI, UART/USART, I²C ve EBI/EMI bağlantı arayüzlerine sahiptir. A/D dönüştürücü (8x10-bit), PWM, Watchdog Timer, Brown-out Detect ve Power-on Reset gibi çeşitli periferallere sahip olması endüstriyel kontrol, veri toplama, denetleme sistemleri ve gömülü uygulamalarda yaygın olarak tercih edilmesini sağlar. 4.5V-5.5V besleme gerilimine sahip olan ATMEGA128-16AU, -40°C ile +85°C arasında çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Connectivity EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Data Converters A/D 8x10b
EEPROM Size 4K x 8
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 53
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type Internal
Package / Case 64-TQFP
Part Status Active
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size 128KB (64K x 16)
Program Memory Type Flash
RAM Size 4K x 8
Speed 16MHz
Supplier Device Package 64-TQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V