APTDC902U601G
DIODE MODULE 600V 90A SP1
Paket/Kılıf
SP1
Seri / Aile Numarası
APTDC902U601G
APTDC902U601G Hakkında
APTDC902U601G, Microchip Technology tarafından üretilen 600V 90A kapasiteli Silicon Carbide Schottky diyot modülüdür. SP1 paket içerisinde 2 bağımsız diyot konfigürasyonu bulunmaktadır. Ürün, 90A ortalama doğrultma akımı ve 600V ters gerilim sahibi olup, maksimum 1.8V ön gerilim düşümü (-40°C ile 175°C çalışma sıcaklığında) gösterir. Silicon Carbide Schottky teknolojisi sayesinde sıfır reverse recovery time sunmaktadır. Ters sızıntı akımı 600V'da 1800µA olarak belirtilmiştir. Chassis mount tipi ile endüstriyel güç uygulamaları, doğrultucu devreleri ve yüksek frekanslı anahtarlama uygulamalarında kullanım için tasarlanmıştır. Ürün şu anda üretim dışı (obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 90A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1800 µA @ 600 V
Diode Configuration 2 Independent
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Package / Case SP1
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package SP1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 90 A