APT2X100DQ120J
DIODE MODULE 1.2KV 100A ISOTOP
Paket/Kılıf
SOT-227-4
Seri / Aile Numarası
APT2X100DQ120J
APT2X100DQ120J Hakkında
APT2X100DQ120J, Microchip Technology tarafından üretilen 1200V/100A kapasiteli ISOTOP diyot modülüdür. İki bağımsız doğrultma diyotundan oluşan bu komponent, yüksek gerilim ve yüksek akım uygulamalarında kullanılır. Fast recovery özelliğine sahip (385 ns) olan diyot, endüstriyel güç dönüştürücüleri, kaynak makinaları, motor kontrolü ve enerji yönetim sistemlerinde doğrultma görevini gerçekleştirir. Chassis mount ISOTOP® paketi ile direkt soğutma sistemlerine entegre edilebilir. -55°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. 100A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi, maksimum 3V iletkidir (100A'de).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Configuration 2 Independent
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 385 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package ISOTOP®
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3 V @ 100 A