APT2X100D40J
DIODE MODULE 400V 100A ISOTOP
Paket/Kılıf
SOT-227-4
Seri / Aile Numarası
APT2X100D40J
APT2X100D40J Hakkında
APT2X100D40J, Microchip Technology tarafından üretilen 400V 100A kapasiteli yüksek akım diyot modülüdür. ISOTOP® paketinde sunulan bu komponent, iki bağımsız diyot konfigürasyonuna sahip olup, fast recovery tipinde çalışmaktadır. 50 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama özelliği gösterir. Chassis mount tipi montaj ile güç kaynakları, indüktif yükler ve AC/DC konvektörlerde kullanılmaya uygun olan bu diyot modülü, -55°C ile 175°C arasında çalışabilir. Maksimum forward voltajı 100A'de 1.5V olup, reverse voltajı 400V'dur. SOT-227-4 miniBLOC paket tipi ile kompakt tasarım sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 400 V
Diode Configuration 2 Independent
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package ISOTOP®
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 A