ADZT15R8.2B
Seri / Aile Numarası
ADZT15R8.2B
ADZT15R8.2B Hakkında
ADZT15R8.2B, ROHM Semiconductor tarafından üretilen 8.2V nominal voltajlı Zener diyottur. 100mW güç derecelendirmesi ve ultra küçük 0201 (0603 Metric) SMD kasa tipi ile kompakt elektronik uygulamalar için tasarlanmıştır. Surface mount montajı destekleyen bu bileşen, voltaj düzenlemesi, spike koruması ve sinyal klipleme devrelerinde kullanılır. 150°C işletme sıcaklığına kadar dayanır ve 5V ters kayma voltajında 500nA ters sızıntı akımı özelliğine sahiptir. ±2.44% tolerans aralığı ile hassas voltaj kontrol uygulamalarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Tolerance ±2.44%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V