ADS62C17IRGC25
IC ADC 11BIT PIPELINED 64VQFN
Paket/Kılıf
64-VFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
ADS62C17
ADS62C17IRGC25 Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Architecture Pipelined
Configuration S/H-ADC
Data Interface LVDS - Parallel, Parallel
Features Simultaneous Sampling
Input Type Differential
Mounting Type Surface Mount
Number of A/D Converters 2
Number of Bits 11
Number of Inputs 2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Part Status Market
Ratio - S/H:ADC 1:1
Reference Type External, Internal
Sampling Rate (Per Second) 200M
Supplier Device Package 64-VQFN (9x9)
Voltage - Supply, Analog 3.15V ~ 3.8V
Voltage - Supply, Digital 1.7V ~ 1.9V