ADS1284IRHFR
IC ADC 31BIT SIGMA-DELTA 24VQFN
Paket/Kılıf
24-VFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
ADS1284
ADS1284IRHFR Hakkında
ADS1284IRHFR, Texas Instruments tarafından üretilen 31-bit Sigma-Delta mimarili Analog-Dijital Dönüştürücüdür. Diferansiyel giriş konfigürasyonu ile 2 adet giriş kanalına sahip olan bu bileşen, MUX ve PGA (Programmable Gain Amplifier) içermektedir. SPI veri arayüzü ile mikrodenetleyici ve FPGA'lar ile haberleşme sağlar. 128 kHz örnekleme hızında yüksek çözünürlüklü ölçümler gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Analog beslenme 2.15V-5.25V, dijital beslenme 1.65V-3.6V aralığında çalışır. Harici referans gerilime ihtiyaç duyan bu ADC, hassas endüstriyel ölçüm uygulamaları, kutu haricinden uzaklaştırılmış ısı kontrolü ve yüksek çözünürlüklü veri toplama sistemlerinde kullanılır. 24-pin VFQFN paketiyle surface mount uygulamalarına uygundur.
Architecture Sigma-Delta
Configuration MUX-PGA-ADC
Data Interface SPI
Features PGA
Input Type Differential
Mounting Type Surface Mount
Number of A/D Converters 1
Number of Bits 31
Number of Inputs 2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Part Status Active
Ratio - S/H:ADC 0:1
Reference Type External
Sampling Rate (Per Second) 128K
Supplier Device Package 24-VQFN (5x4)
Voltage - Supply, Analog 2.15V ~ 5.25V
Voltage - Supply, Digital 1.65V ~ 3.6V