AD8402ARU50-REEL
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 14TSSOP
AD8402
AD8402ARU50-REEL Hakkında
AD8402ARU50-REEL, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençli yapısında 256 tap seviyesine sahiptir. SPI arabirimi üzerinden kontrol edilebilen bu bileşen, geri döndürülebilir hafızaya (volatile) sahiptir. Surface mount pakete (14-TSSOP) yerleştirilmiştir. 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerilimi ile çalışabilen bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Linear taper karakteristiği ile ses seviyeleri, kazanç kontrolü ve empedans ayarlaması gibi uygulamalarda tercih edilir. Wiper direnci tipik olarak 200Ω olup, ±30% tolerans ile belirtilmiştir. Not: Bu bileşen yaşayan ürün statüsünde artık kullanılmamaktadır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 500ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V