AD8400AR100
IC DGTL POT 100KOHM 256TAP 8SOIC
AD8400
AD8400AR100 Hakkında
AD8400AR100, Analog Devices tarafından tasarlanan 100kΩ nominal dirençli dijital potansiyometredir. 256 kademe çözünürlüğüne sahip bu entegre devre, SPI arayüzü üzerinden kontrol edilir ve volatile bellek tipine sahiptir. Surface mount 8-SOIC paket içinde sunulan bileşen, 2.7V ile 5.5V arasında çalışabilir. Doğrusal (linear) taper özelliğiyle sağlanan çıkışında tipik olarak 200Ω wiper direnci mevcuttur. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışabilen komponent, 500ppm/°C sıcaklık katsayısına ve ±30% toleransa sahiptir. Analog sinyal seviyesi ayarlaması, kalibrasyonlu giriş ayarları, ses kontrol devrelerinde ve analog kontrol uygulamalarında kullanılabilir.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 500ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V