AD5282BRUZ50
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16TSSOP
AD5282
AD5282BRUZ50 Hakkında
AD5282BRUZ50, Analog Devices tarafından tasarlanan 2-kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ direnç değeri ve 256 tap pozisyonu ile hassas direnç ayarlaması sağlar. I²C iletişim arayüzü kullanarak seçilebilir adres özelliğine sahiptir. Uçak dinamik direnç (wiper) 60Ω tipik değere sahiptir. 4.5V~16.5V veya ±5V beslenme voltajı ile çalışır, -40°C~85°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Lineer taper karakteristiğine ve ±30% toleransa sahiptir. 16-TSSOP yüzey montaj paketinde sunulur. Ses kontrol devrelerinde, otomatik kazanç kontrolü, kalibrasyonlu sensör uygulamaları ve gerilim referans bölücü devrelerde kullanılır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 4.5V ~ 16.5V, ±5V