AD5282BRU200-REEL7
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5282
AD5282BRU200-REEL7 Hakkında
AD5282BRU200-REEL7, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 200kΩ direnç değerine sahip, I²C arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, 256 tap pozisyonu sunarak hassas direnç ayarlaması sağlar. Surface mount 16-TSSOP paketinde gerçekleştirilen komponent, -40°C ile 85°C arasında çalışabilir. Volatile hafıza kullanarak, seçilebilir adres (Selectable Address) özelliği ile çoklu cihaz uygulamalarında kullanılır. 4.5V ile 16.5V arasında veya ±5V'luk besleme voltajı gerektirir. Ses kontrolü, işaret seviyelendirmesi, kalibrasyon ve kalibrasyonlu kazanç ayarlaması gibi analog sinyal işleme uygulamalarında tercih edilir. Ürün üretimi durdurulmuş (Obsolete) olup, mevcut stoklar sınırlıdır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 200k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 4.5V ~ 16.5V, ±5V