AD5272BRMZ-100
IC DGT POT 100KOHM 1024TP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5272
AD5272BRMZ-100 Hakkında
AD5272BRMZ-100, Analog Devices tarafından tasarlanan 1024 tap çözünürlüğüne sahip dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnci ve I²C kontrol arayüzü ile endüstriyel ve tüketici uygulamalarında ses kontrol, kalibrasyonlu analog değişkenleri ayarlama ve sensor kalibrasyonu gibi görevler için kullanılır. Non-volatile bellek sayesinde ayarlar kapalı olsa da korunur. 2.7V-5.5V besleme gerilimi desteği ve -40°C ile 125°C arasında çalışma aralığı geniş kullanım sahasını destekler. Surface mount 10-MSOP paketi ile PCB tasarımlarına kompakt entegrasyon sağlar.
Configuration Rheostat
Features Selectable Address
Interface I²C
Number of Circuits 1
Number of Taps 1024
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 35
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 5ppm/°C
Tolerance ±1%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.5V ~ 2.75V