AD5262BRUZ50
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16TSSOP
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5262
AD5262BRUZ50 Hakkında
AD5262BRUZ50, Analog Devices tarafından üretilen 2-kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ nominal direnç değerine ve 256 tap çözünürlüğüne sahiptir. SPI arayüzü üzerinden programlanabilen bu bileşen, volatile hafıza tipine sahiptir ve kaskad bağlantı özelliğini destekler. 4.5V ile 16.5V arası veya ±5V beslenme gerilimi ile çalışır. Çalışma sıcaklığı aralığı -40°C ile 85°C arasındadır. Wiper direnci tipik olarak 60Ω'dur ve sıcaklık katsayısı 35ppm/°C'dir. Surface mount 16-TSSOP paketinde sunulan bu dijital potansiyometre, ses sistemleri, ölçüm cihazları, ayarlanabilir güç kaynakları ve kontrol sistemlerinde dirençler değerini elektronik olarak değiştirmek için kullanılır.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin
Interface SPI
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 4.5V ~ 16.5V, ±5V