AD5258BRMZ10
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5258
AD5258BRMZ10 Hakkında
AD5258BRMZ10, 10kΩ dirençli bir dijital potansiyometredir ve I²C arayüzü ile kontrol edilir. 64 tap konumuna sahip bu bileşen, seçilebilir adres özelliğine ve non-volatile belleğe sahiptir. Wiper direnci tipik olarak 75Ω'dur ve ±30% tolerans ile üretilir. Linear taper konfigürasyonu ile çalışır. 2.7V ile 5.5V arasında besleme voltajında çalışabilen ve -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Surface mount 10-MSOP paketinde sunulur. Ses kontrol devreleri, LED parlaklık ayarlaması, sensör kalibrasyonu ve analog sinyalleri dijital olarak ayarlamayı gerektiren uygulamalarda kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 200ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V