AD5253BRUZ100
AD5253
AD5253BRUZ100 Hakkında
AD5253BRUZ100, dört adet 100kΩ dijital potansiyometreyi içeren entegre devredir. I²C seri arayüzü ile adreslenebilir konfigürasyona sahiptir. Non-volatile bellek sayesinde ayarlanmış değerler güç kesintisinden sonra da korunur. 64 tap pozisyonu ile hassas direnç kontrolü sağlar. Surface mount 20-TSSOP pakajında sunulur. 2.7V-5.5V veya ±2.25V-2.75V beslenme gerilimi ile çalışır. Ses işleme, endüstriyel otomasyon, test ekipmanları ve yazılı kart kalibrasyonu uygulamalarında kullanılır. Çalışma sıcaklık aralığı -40°C ile 105°C arasındadır. Wiper direnci tipik olarak 200Ω'dur. Ürün üretimi sonlandırılmıştır.
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 650ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V