AD5252BRUZ100
AD5252
AD5252BRUZ100 Hakkında
AD5252BRUZ100, Analog Devices tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, 256 dokunma noktası (tap) içerir ve iki bağımsız potansiyometre devresi sunar. Non-volatile belleği sayesinde ayarlar güç kaybı sonrasında korunur. Surface mount 14-TSSOP paketinde sunulan AD5252, 2.7V ile 5.5V arasında veya ±2.25V ile ±2.75V arasında çalışabilir. Doğrusal (linear) rampa karakteristiği ile ses seviyesi kontrolü, otomotiv ayarlamaları, endüstriyel kalibrasyonlar ve tıbbi cihazlar gibi uygulamalarda kullanılır. 200Ω tipik wiper direnci ve 650ppm/°C sıcaklık katsayısı ile -40°C ile 105°C işletme sıcaklığında çalışır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 650ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V