AD5252BRU100-RL7
AD5252
AD5252BRU100-RL7 Hakkında
AD5252BRU100-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal dirençle, I²C arayüzü üzerinden kontrol edilebilen, 256 dokunuş noktası (tapping point) sunar. Non-volatile bellek özelliği sayesinde ayarlar güç kesilse de korunur. Surface mount 14-TSSOP paketinde sunulan bileşen, endüstriyel ölçüm cihazları, ses seviyesi kontrolü, kalibrasyonlu elektrik devreler ve analog sinyal işleme uygulamalarında kullanılır. 2.7V-5.5V veya ±2.25V-2.75V iki çift güç kaynağı seçeneği ile çalışabilir. Selectable address özelliği ile aynı I²C hattında birden fazla bileşen bağlanmasına olanak tanır. -40°C ile 105°C arasında çalışır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 650ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V