AD5251BRUZ100
AD5251
AD5251BRUZ100 Hakkında
AD5251BRUZ100, Rochester Electronics tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ direnç değerine sahip bu IC, 64 dokunuş noktası ile hassas direnç ayarlaması sağlar. I²C arayüzü üzerinden kontrol edilen cihaz, adresleme özelliği sayesinde aynı bus'ta birden fazla bileşen kullanılabilir. Non-volatile belleği ile yapılan ayarlamalar saklanır. -40°C ile 105°C arasında çalışabilen bu bileşen, endüstriyel uygulamalar, ses sistemleri, ölçüm cihazları ve analog sinyal kontrol sistemlerinde kullanılır. 14-pin TSSOP yüzeye monte paket ile sunulur.
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 650ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V