AD5248BRM50-RL7
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
AD5248
AD5248BRM50-RL7 Hakkında
AD5248BRM50-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 2-kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ direnç değeri ile 256 tap konumunda ayarlanabilir, I²C arayüzü üzerinden kontrol edilir. Rheostat konfigürasyonunda çalışan bu bileşen, adreslenebilir yapısı sayesinde tek bir I²C bus'ında birden fazla cihaz bağlanmasına olanak tanır. 2.7V-5.5V arasında çalışabilen ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilen bu dijital potansiyometre, yazılımsal olarak dirençlerini ayarlama gerekliliği olan ses amplifikatörleri, otomatik kazanç kontrolü, LED parlaklık ayarı ve analog sinyal kalibrasyonu gibi uygulamalarda kullanılır. Uçucu bellek tipi ve 160Ω tipik wiper direnci ile karakterize edilir. 10-MSOP SMD paketinde sunulur. Not: Bu ürün üretim dışı (Obsolete) statüsündedir.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V