AD5248BRM10
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5248
AD5248BRM10 Hakkında
AD5248BRM10, Rochester Electronics tarafından üretilen 10kΩ değerinde dijital potansiyometredir. Rheostat konfigürasyonunda çalışan bu bileşen, I²C arayüzü üzerinden kontrol edilebilen 256 tap (doğrusal) ayarlamaya sahiptir. 2 devre içeren bu bileşen, volatile bellek tipine sahiptir ve seçilebilir adres özelliğini destekler. 2.7V-5.5V voltaj aralığında çalışan AD5248BRM10, endüstriyel sıcaklık aralığında (-40°C ~ 125°C) kullanılabilir. 10-MSOP yüzey montajlı pakette sunulan bileşen, dijital ses kontrol sistemleri, ölçüm ekipmanları, kalibrasyonlu empedans ayarlaması gereken uygulamalarda ve programlanabilir filtre devreleri tasarımında yaygın olarak kullanılmıştır. Bileşen kullanım dışı (Obsolete) statüsündedir.
Configuration Rheostat
Features Selectable Address
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V