AD5243BRMZ50-RL7
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5243
AD5243BRMZ50-RL7 Hakkında
AD5243BRMZ50-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanal dijital potansiyometredir. I²C ara yüzü üzerinden kontrol edilebilen bu bileşen, 50kΩ direnç değerine ve 256 tap çözünürlüğüne sahiptir. Surface mount paketinde sunulan bu entegre, ses amplifikasyonu, ses seviyesi kontrolü, kalibre edilebilir analog devre tasarımları ve otomotiv uygulamalarında potansiyometre işlevini yerine getirmek için kullanılır. 2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir çalışma sunar. Volatile bellekle donatılmıştır ve wiper direnci tipik olarak 160Ω'dur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V