AD5243BRM10
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5243
AD5243BRM10 Hakkında
AD5243BRM10, Rochester Electronics tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile kontrol edilen bu entegre devre, 256 tap kademesi sunarak hassas direnç ayarlaması sağlar. İki bağımsız potansiyometre devresi içeren bu bileşen, ses seviyesi kontrolü, kazanç ayarlaması, kalibrasyonlu ölçümler ve otomatik test sistemleri gibi uygulamalarda kullanılır. Uçucu bellek tipindeki devre, 2.7V ile 5.5V arasında beslenebilir ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır. Surface mount 10-MSOP paketinde sunulur.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V