AD5242BRUZ100
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5242
AD5242BRUZ100 Hakkında
AD5242BRUZ100, iki adet 100kΩ dijital potansiyometre içeren entegre devredir. I²C iletişim arayüzü ile kontrol edilen bu bileşen, 256 tap (kademe) çözünürlüğe sahiptir. Surface mount 16-TSSOP paketinde sunulan cihaz, seçilebilir adres özelliği sayesinde aynı bus üzerinde birden fazla bileşen çalıştırılabilir. 2.7V ile 5.5V arasında veya ±2.3V ile ±2.7V arasında çalışabilen, -40°C ile 105°C sıcaklık aralığında kullanılan bu potansiyometre, yazılım kontrollü direnç ayarlaması gereken ses amplifikatörleri, otomotiv sistemleri, endüstriyel kontrol uygulamaları ve analog kalibrasyonunda yer bulur.
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance -30%, +50%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V