AD5241BRUZ100-R7
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5241
AD5241BRUZ100-R7 Hakkında
AD5241BRUZ100-R7, Analog Devices tarafından üretilen tek kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ değerinde direnç ve 256 tap konumuna sahip olan bu bileşen, I²C arayüzü üzerinden kontrol edilir. Volatile bellek türü kullanılmakta ve adreslenebilir yapıda tasarlanmıştır. Lineer taper özelliği ile sumuş ses seviyesi kontrolü, ağırlık kalibrasyonu, analog sinyal düzenlenmesi ve otomatik kazanç kontrolü gibi uygulamalarda kullanılır. -40°C ile 105°C arasında çalışan bileşen, 2.7V-5.5V veya ±2.3V-2.7V beslenme gerektirmektedir. Surface mount paketi sayesinde yüksek yoğunluklu elektronik kartlara entegre edilebilir.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance -30%, +50%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V