AD5241BRUZ100
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5241
AD5241BRUZ100 Hakkında
AD5241BRUZ100, Analog Devices tarafından üretilen 100kΩ değerinde tek kanallı dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ve seçilebilir adres özelliği ile mikrodenetleyici tabanlı sistemlere entegre edilir. 256 tap konumu ile hassas direnç ayarlaması sağlar. Surface mount 14-TSSOP paketinde sunulan bileşen, ses cihazları, ağ ekipmanları, endüstriyel kontrol sistemleri ve ölçüm cihazlarında darbe genişliği modülasyonu, kazanç kontrol ve kalibre işlemleri için kullanılır. 2.7V-5.5V ±2.3V-2.7V beslenme aralığında çalışan bileşen, -40°C ile 105°C sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance -30%, +50%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V