AD5241BRU10
IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5241
AD5241BRU10 Hakkında
AD5241BRU10, Rochester Electronics tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. I²C ara yüzü ile kontrol edilebilen bu entegre devre, 256 tap seviyesi sayesinde hassas direnç ayarlaması sağlar. Volatile bellek tipine sahip olan bileşen, adreslenebilir konfigürasyon özelliği ile birden fazla cihazın aynı hat üzerinde çalışmasını mümkün kılar. 14-pin TSSOP yüzey montaj paketinde sunulan AD5241BRU10, 2.7V-5.5V veya ±2.3V-2.7V beslenme voltajında çalışır. ±30% tolerans ile ve 30ppm/°C sıcaklık katsayısı özelliklerini taşır. -40°C ile 105°C arasında çalışan bu potansiyometre, ses amplifikatörleri, LED parlaklık kontrolü, sinyal kalibrasyonu ve analog ayar uygulamalarında kullanılır. Wiper direnci tipik olarak 60Ω'dur.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 60
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V