AD5206BRUZ100
Paket/Kılıf
24-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5206
AD5206BRUZ100 Hakkında
AD5206BRUZ100, Analog Devices tarafından üretilen 6 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değerine sahip ve her kanal 256 tap (kademe) ile sonsuz dönüş kontrolü sağlar. SPI arayüzü aracılığıyla adreslenebilir kanallara sahiptir. Volatile bellek yapısı ile işlem yapan cihaz, 2.7V ile 5.5V arasında veya ±2.3V ile ±2.7V arasında çalışabilir. Surface mount 24-TSSOP paketinde sunulan bileşen, -40°C ile +85°C sıcaklık aralığında çalışabilmektedir. Ses sistemleri, ölçüm cihazları, hassas kalibre edilmiş elektrik devrelerinde ve SPI kontrollü analog sinyal ayarlama uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface SPI
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 6
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 50
Supplier Device Package 24-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 700ppm/°C
Tolerance ±30%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V