AD5206BRU50
IC DGTL POT 6CH 256POS 24-TSSOP
Paket/Kılıf
24-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5206
AD5206BRU50 Hakkında
AD5206BRU50, Analog Devices tarafından tasarlanan 6 kanallı dijital potansiyometre entegre devresiydir. 256 pozisyonlu ayarlanabilir direnç değerlerine sahip bu bileşen, yazılım kontrolü ile analog devre parametrelerini değiştirmek için kullanılır. Volatile bellek tipine sahip olan bu IC, 2.7V ile 5.5V arasında veya ±2.3V ile 2.7V arasında çalışabilir. 50kΩ nominal direnç değeri ile ses kontrolü, kazanç ayarı, sensör kalibrasyonu ve analog filtre tuning uygulamalarında tercih edilir. Surface mount 24-TSSOP paketi ile kullanılan bileşen, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışmaktadır. Şu an üretim dışı (obsolete) durumdadır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Supplier Device Package 24-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) 700ppm/°C
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V