AD5204BR50
IC DGTL POT QUAD 256POS 24-SOIC
Paket/Kılıf
24-SOIC
Seri / Aile Numarası
AD5204
AD5204BR50 Hakkında
AD5204BR50, Analog Devices tarafından tasarlanan quad dijital potansiyometre entegresidir. 256 adım konuma sahip 4 bağımsız kanallı bu komponet, sesli uygulamalar, sinyal işleme, kalibrasyon ve hassas direnç kontrol uygulamalarında kullanılır. Surface mount 24-SOIC paketinde sunulan bileşen, I2C veya SPI arayüzü ile kontrol edilir. 2.7V-5.5V tek beslemeli veya ±2.3V-2.7V dual beslemeli çalışma kapasitesi sunar. Volatile bellek yapısında olup, 50kΩ direnç değerine sahiptir. -40°C ile 85°C arasında çalışan bu dijital potansiyometre, gürültü harita üretimi, otomatik kazanç kontrolü ve müzik ses kontrol sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 4
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Supplier Device Package 24-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) 700ppm/°C
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V