AD5172BRMZ2.5
IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5172
AD5172BRMZ2.5 Hakkında
AD5172BRMZ2.5, Rochester Electronics tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometre entegresidir. 2.5kΩ dirençle ve 256 tap çözünürlüğüyle ses kontrolü, kalibrasyonlu ayarlamalar, kazanç kontrolü ve karşılaştırmalı uygulamalarda kullanılır. I²C seri arayüzü sayesinde mikroişlemcilerle kolay entegrasyon sağlar. OTP (One-Time Programmable) hafıza özelliğine sahiptir. 2.7V ile 5.5V arasında çalışan düşük güç tüketimine sahip bileşen, endüstriyel uygulamalardan tüketici elektroniğine kadar geniş sıcaklık aralığında (-40°C ~ 125°C) güvenilir performans sunmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 2.5k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V