AD5172BRM50
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5172
AD5172BRM50 Hakkında
AD5172BRM50, 50kΩ nominal dirençli, 256 tap çözünürlüklü dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile mikrodenetleyiciler tarafından yazılımsal olarak kontrol edilebilen bu bileşen, 2 devre içerir ve surface mount 10-MSOP paketinde sunulur. OTP bellek ile yapılandırılabilir olup, 2.7V ile 5.5V arasında beslenme gerilimine karşılık gelir. Ses cihazları, ağırlık sensörleri, kalibrasyonlu ölçüm sistemleri ve analog sinyal ayarlama uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır. Wiper direnci tipik olarak 160Ω'dur. Obsolete statüsündedir.
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V