AD5170BRMZ50
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5170
AD5170BRMZ50 Hakkında
AD5170BRMZ50, Rochester Electronics tarafından üretilen 50kΩ dirençli bir dijital potansiyometredir. 256 kademe ayarlanabilir dirençli bölücü (rheostat) işlevine sahiptir. I²C arayüzü ile mikrodenetleyici ve diğer dijital devreler tarafından kontrol edilebilir. OTP (One-Time Programmable) bellek sayesinde adres seçimi yapılabilir. Surface mount 10-MSOP paketinde sunulur. 2.7V ile 5.5V arasında çalışan bu bileşen, ses kontrolü, sinyal kalibrasyonu, analog devre ayarlanması ve ölçüm cihazlarında başlıklandırma uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır.
Number of Circuits 1
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V