AD5162BRMZ10-RL7
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5162BRMZ10
AD5162BRMZ10-RL7 Hakkında
AD5162BRMZ10-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 10kΩ direnç değeri ile 256 tap seviyesi sunan bu bileşen, SPI arayüzü üzerinden kontrol edilebilir. Surface mount 10-MSOP paketinde sunulan komponent, -40°C ile 125°C arasındaki geniş sıcaklık aralığında çalışabilir. 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerilimi gerektiren cihaz, ses kontrolü, kalibrasyonlu analog devreler, sensör ayarlama ve otomatik kazanç kontrolü gibi uygulamalarda kullanılır. Linear taper karakteristiği ve 160Ω tipik wiper direnci ile hassas analog kontrol sağlar.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V