AD5162BRM2.5-RL7
IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
Seri / Aile Numarası
AD5162
AD5162BRM2.5-RL7 Hakkında
AD5162BRM2.5-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometre entegre devresiyedir. SPI iletişim arayüzü aracılığıyla kontrol edilen bu bileşen, 256 tap çözünürlüğü ile 2.5kΩ direnç değerinde doğrusal taper yapısına sahiptir. 160Ω tipik wiper direnci ile empedans uygulamalarında kullanılabilir. 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerilimi desteği sunar. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır. Audio seviye kontrolü, ses mikserleri, ağırlıklı ağlar ve analog sinyal ayarlama uygulamalarında kullanılan bu bileşen, surface mount 10-MSOP paketinde sunulmaktadır. Volatile hafıza tipine sahip olup, ürün durumu kullanım dışıdır.
Configuration Potentiometer
Interface SPI
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 2.5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 160
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance -20%, +55%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V