AD5144BCPZ100-RL7
Paket/Kılıf
24-WFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
AD5144
AD5144BCPZ100-RL7 Hakkında
AD5144BCPZ100-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometrede. 256 tap seviyesi ile 100kΩ dirençli bu bileşen, I²C ve SPI arayüzleri üzerinden dijital kontrol sağlar. Non-volatile belleğe sahip olan cihaz, güç kaybı sonrası son ayarlarını koruması sayesinde, ses amplifikatörleri, ses mikserler, otomatik kazanç kontrolü, jeneratör kalibrasyonu ve endüstri ölçüm cihazlarında yaygın olarak kullanılır. 2.3V-5.5V geniş beslenme voltajı aralığı ve -40°C ile 125°C çalışma sıcaklığı desteği ile çeşitli uygulamalara uyarlanabilir. 24-LFCSP paketinde sunulan bu bileşen, cascade pin özelliği ile çoklu cihaz konfigürasyonuna olanak tanır.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin, Selectable Address
Interface I²C, SPI
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 130
Supplier Device Package 24-LFCSP-WQ (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±8%
Voltage - Supply 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V