AD5142BRUZ10
IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16TSSOP
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5142
AD5142BRUZ10 Hakkında
AD5142BRUZ10, Analog Devices tarafından tasarlanan 10kΩ dijital potansiyometredir. Surface mount 16-TSSOP paketinde sunulan bu bileşen, 256 tap ayarlanabilir dirençler içeren 2 kanallı yapıya sahiptir. SPI arayüzü ile kontrol edilen, non-volatile bellek destekli tasarımı sayesinde ayarlar güç kaybında korunur. 2.3V-5.5V (±2.25V-2.75V) geniş beslenme gerilimi aralığında çalışabilen komponent, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Cascade pin özelliği ile genişletme imkanı sunar. Entegre wiper direnci 55Ω'dur. Doğrusal taper karakteristiği ve düşük 35ppm/°C sıcaklık katsayısı ile ses cihazları, ölçüm sistemleri ve endüstriyel uygulamalarda tercih edilir.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin
Interface SPI
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 55
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±8%
Voltage - Supply 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V