AD5141BCPZ100-RL7
Paket/Kılıf
16-WFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
AD5141
AD5141BCPZ100-RL7 Hakkında
AD5141BCPZ100-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. 256 tap konumuna sahip bu bileşen, I²C ve SPI arayüzleri aracılığıyla kontrol edilebilir. Non-volatile bellek sayesinde yapılandırma ayarları cihaz kapatıldığında korunur. 2.3V~5.5V ve ±2.25V~2.75V giriş voltajı aralığında çalışan bu dijital potansiyometre, endüstriyel kontrol sistemleri, ses sistemi kontrolü, ışık ayarlaması, kalibrasyonlu ölçüm cihazları ve analog sinyal işleme uygulamalarında kullanılır. 16-LFCSP (3x3mm) Surface Mount paket ile sunulan bileşen, -40°C ~ 125°C sıcaklık aralığında güvenilir çalışma sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C, SPI
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 130
Supplier Device Package 16-LFCSP (3x3)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±8%
Voltage - Supply 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V