AD5124BRUZ10-RL7
128TAP, QUAD DIGIPOT, NVM, SPI
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
AD5124
AD5124BRUZ10-RL7 Hakkında
AD5124BRUZ10-RL7, Analog Devices tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 128 tap'e sahip bu bileşen, doğrusal taper özelliğine ve 10kΩ nominal direnç değerine sahiptir. SPI seri arayüzü aracılığıyla kontrol edilebilen bu dış hat potansiyometresinde, her kanal bağımsız olarak yapılandırılabilir. Hafızası kaldırılmadığında (NVM) son ayar değerlerini koruyabilir. 2.3V-5.5V ve ±2.25V-2.75V geniş besleme voltajı aralığında çalışan bu bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir çalışma sunar. Yazılım temelli dirençli uygulamalar, dinamik filtreler, kazanç kontrolleri ve ses denetim sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. 16-TSSOP yüzey montaj paket ile PCB'ye entegre edilir.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin, Selectable Address
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 4
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 55
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C
Tolerance ±8%
Voltage - Supply 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V