A31ASP12VDC2
RELAY AUTO HD SPST 12VDC PCB
Paket/Kılıf
Seri / Aile Numarası
A31ASP12VDC2
A31ASP12VDC2 Hakkında
CIT Relay and Switch tarafından üretilen A31ASP12VDC2, otomotiv uygulamaları için tasarlanmış yüksek akım kapasiteli elektromanyetik röle. 12VDC bobini ile çalışan bu SPST-NO (Single Pole Single Throw - Normally Open) rölesi, 80A kontakt akım kapasitesine sahiptir. 150mA bobini akımı ile düşük enerji tüketimine sahip olan rölede 7ms işletme ve 5ms bırakma süresi bulunmaktadır. -40°C ile 125°C arasında stabil çalışan, tamamen kapalı (sealed) tasarımı ile nem ve kirlilikten koruma sağlar. 8.4VDC işletme ve 1.2VDC bırakma voltajı belirtilen rölesi, 75VDC maksimum anahtarlama voltajında kullanılabilir. PCB monte tipi, PC pin terminasyonu ile kolay entegrasyon sağlayan bu rölesi, otomotiv elektrik sistemlerinde, kontak kumandası ve yüksek akım anahtarlaması uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Coil Current 150 mA
Coil Type Non Latching
Coil Voltage 12VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) 80 A
Features Sealed - Fully
Mounting Type Through Hole
Must Operate Voltage 8.4 VDC
Must Release Voltage 1.2 VDC
Operate Time 7 ms
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Release Time 5 ms
Switching Voltage 75VDC - Max