88CNQ060ASM
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D618SM
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
D-61-8-SM
Seri / Aile Numarası
88CNQ060ASM
88CNQ060ASM Hakkında
88CNQ060ASM, Vishay tarafından üretilen Schottky diyot dizi komponentidir. Ortak katot konfigürasyonunda tasarlanmış bu komponent, 60V ters gerilim ve 40A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Forward gerilimi 580mV'dir. Through hole montajı için D-61-8-SM paketinde sunulan bu fast recovery diyot, anahtarlama uygulamaları, güç kaynakları, invertörler ve doğrultma devreleri gibi yüksek akım gerektiren uygulamalarda kullanılır. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. Bileşen şu anda üretimi durdurulmuş (obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 640 µA @ 60 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case D-61-8-SM
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package D-61-8-SM
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 40 A