87CNQ020
DIODE SCHOTTKY 20V 40A PRM2
Paket/Kılıf
PRM2
Seri / Aile Numarası
87CNQ020
87CNQ020 Hakkında
87CNQ020, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 20V 40A Schottky diyot dizisidir. Tek çiftli Common Cathode konfigürasyonu ile iki diyotu bir paket içerisinde sunmaktadır. Fast Recovery özelliği sayesinde 500ns altında anahtarlama hızı sağlar. 510 mV forward voltajı ile düşük güç kaybı ve yüksek akım kapasitesi (-55°C ~ 150°C çalışma sıcaklığı aralığında) yer almaktadır. Schottky diyotlar düşük ters akım kaybı (5.5 mA @ 20V) nedeniyle güç kaynakları, invertörler, DC-DC dönüştürücüler ve doğrultma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. PRM2 kasa tipi ile chassis montajı sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5.5 mA @ 20 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case PRM2
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 510 mV @ 40 A